Szukasz wykonawcy pod swap silnika BMW w Józefowie?

Stacja obsługi pojazdów Mikulski Motorsport to wszechstronny warsztat zajmujący się nie tylko naprawami i obsługą bieżących napraw samochodów marki BMW, ale także ich personalizowanymi modyfikacjami i renowacja. Swap silnika BMW w Józefowie nie jest nam straszny! Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych mechaników, pod kierownictwem absolwentów Politechniki Warszawskiej na co dzień sprawdza się zarówno podczas remontów głównych silników spalinowych wyposażony w nowoczesny sprzęt pozwalający na ich niskoemisyjność, jak i w budowie nietypowych rozwiązań gdzie nie ma czasu na kompromis.

Co to jest swap silnika?

Mieliśmy przyjemność podjąć się zadania wbudowania silnika z ang. swap. Co to oznacza? Swap to przekładka silnika z jednego samochodu do innego, innymi słowy SWAP to wymiana silnika. I u nas właśnie możesz liczyć na swap silnika BMW w mieście Józefów. W dawnych czasach kiedy to numer silnika wpisany był do dowodu rejestracyjnego pojazdu konieczność wymiany tego podzespołu jawiła się jako prawdziwa katastrofa. Pomijając już dostępność nowego motoru, trzeba było przejść przez szereg biurokratycznych etapów, żeby legalnie cieszyć się nowym motorem. Z tego względu do dziś można spotkać np. BMW serii e30 opisane w dowodzie jako 1,6, a posiadające pod maską nawet V8.Obecnie sytuacja jest dużo prostsza. Silnik jest uznany za element eksploatacyjny samochodu i może być wymieniany dowolną ilość razy bez konieczności informowania o tym żadnych organów.

Jakie są rodzaje i kiedy następuje wymiana silnika w samochodzie?

Swap silnika BMW w Józefowie ma kilka przyczyn. Powodów takiej wymiany może być kilka ale zazwyczaj są dwa: uszkodzenie dotychczasowej jednostki lub chęć podniesienia mocy samochodu. W sytuacji pierwszej decydujemy się zazwyczaj na wymianę na jednostkę o takich samych parametrach jak ta posiadana przez nas dotychczas. Powód jest prosty – koszty. Przy wymianie 1:1 poza kosztem silnika oraz robocizny nie ponosimy już żadnych innych. W przypadku jednostki innej niż seryjna musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Skąd pomysł na tego typu prace?

Podejście do obsługi serwisowej i utrzymanie bezawaryjnej pracy pojazdu zostały zaczerpnięte bezpośrednio ze standardów obowiązujących w autoryzowanych stacjach marki BMW. Kluczowym aspektem dla nas jest przestrzeganie interwałów serwisowych, częste skracanie ich w oparciu o doświadczenie, a także działania prewencyjne mające na celu niedopuszczenie do jakiejkolwiek awarii w procesie użytkowania pojazdu.

Współpraca z klientem 

W naszym warsztacie dokładanym wszelkich starań, aby klient już od samego początku czuł się u nas wyjątkowo. Swap silnika BMW w Józefowie przebiega miło i bezproblemowo! Podczas rozmowy ustalane są plany naprawcze, które należy wykonać i które oczekuje od nas klient. Z naszej strony zapewniamy największy standard wykonywanych usług. Na każdym etapie napraw informujemy klienta o ewentualnych kosztach, które musiałby być poniesione w razie jakichkolwiek dodatkowych napraw. Standard usług, które oferujemy naszym klientom nie byłby możliwy, gdyby nie obszerna wiedza i repozytorium. z którego często korzystamy.

Diagnostyka pojazdów przy swapie silnika

Diagnostyka samochodowa kojarzy się wśród kierowców między innymi z obowiązkowymi badaniami stanu technicznego pojazdu na stacjach diagnostycznych. Takie badanie, wymagane przepisami prawa, jest skupione na kwestiach bezpieczeństwa jazdy i kontroli wpływu na środowisko wg obowiązującej normy. Innym skojarzeniem jest diagnostyka komputerowa, polegająca na podłączeniu interfejsu diagnostycznego do złącza OBD2 i odczytaniu w ten sposób rozmaitych danych. Tak naprawdę diagnostyka samochodowa jest pojęciem bardzo szerokim i obejmuje znacznie więcej zagadnień. Każda obsługa serwisowa luba naprawa wpisana jest w książkę serwisową pojazdu BMW oraz w klucz pojazdu.Przy użyciu odpowiedniego oprogramowania i interfejsów realizujemy usługi w zakresie:doposażenia, retrofit lub modyfikacji pojazdu. Ponadto prowadzimy wewnętrzną bazę zrealizowanych zleceń, co pozwala na precyzyjne odtworzenie historii przeprowadzonych przez nas prac w danym samochodzie.

Nasze pozostałe usługi

swap silnika bmw józefów